Leszek kawa astavakrasana800

O warsztacie

Następny 25 warsztat intensive Pogłębiona praktyka - wygięcia do tyłu i przygotowanie do skorpiona

Dostępny tylko stacjonarnie.

Joga jest starożytną dyscypliną, która nie tylko korzystnie wpływa na nasze ciało, ale również na umysł i ducha. Regularne praktykowanie jogi może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawienie siły mięśniowej, elastyczności, równowagi oraz redukcja stresu i napięcia. Jednak, aby osiągnąć te korzyści, ważne jest, aby pogłębić swoją praktykę jogi poprzez wzmacnianie, rozciąganie i relaksację. 💪🧘‍♀️😌

Wzmacnianie i rozciąganie

Wzmacnianie jest nieodłączną częścią treningu jogi. Poprzez wykonywanie różnych pozycji tzw. wysiłkowych jak kij, pozycje balansowe, brzuszki i wiele innych nasze ciało staje się silniejsze. Ćwiczenia te angażują różne partie mięśniowe, w tym mięśnie brzucha, pleców, ramion i nóg. Wzmacnianie tych obszarów pozwala nam utrzymać lepszą postawę i zapobiegać kontuzjom. Z czasem, dzięki regularnej praktyce jogi, możemy zauważyć wzrost siły i stabilności naszych mięśni.

Rozciąganie jest również kluczowym elementem pogłębiania praktyki jogi. Podczas wykonywania różnych pozycji asan, nasze mięśnie i stawy są rozciągane, co prowadzi do zwiększenia ich elastyczności. Regularne rozciąganie pomaga nam uzyskać większą swobodę ruchu, poprawić postawę oraz zmniejszyć ryzyko kontuzji. 👍🤸‍♀️

Wzmacnianie i rozciąganie idą ze sobą w parze, ponieważ silne mięśnie mają tendencję do skracania się, dlatego ważne jest, aby dbać o równowagę między nimi.

Relaksacja

Relaksacja jest kluczowym elementem praktyki jogi, który pomaga nam złagodzić napięcie i stres. Po intensywnych treningach jogi, kiedy nasze ciało jest rozgrzane i mięśnie są zmęczone, relaksacja pozwala nam na zregenerowanie się i wyciszenie umysłu. Możemy zastosować różne techniki relaksacyjne, takie jak głębokie oddychanie, medytacja, czy też pozycje odpoczynkowe, takie jak Savasana (pozycja nieboszczyka). Relaksacja pozwala nam również na lepsze zrozumienie naszego ciała i umysłu oraz na bardziej świadomy oddech. 😌🌬️

Pogłębienie praktyki jogi poprzez wzmacnianie, rozciąganie i relaksację ma wieloaspektowe korzyści dla naszego ciała i umysłu. Działa na wiele płaszczyzn, takich jak siła mięśniowa, elastyczność, równowaga, redukcja stresu i napięcia. Regularne praktykowanie jogi pozwala nam zbliżyć się do pełni naszego potencjału, zarówno fizycznego, jak i duchowego.

Warto podkreślić, że praktyka jogi powinna być przeprowadzana pod opieką doświadczonego nauczyciela, który pomoże nam dostosować ćwiczenia do naszych indywidualnych potrzeb i ograniczeń. W ten sposób będziemy mogli czerpać z jogi maksymalne korzyści, jednocześnie minimalizując ryzyko kontuzji. Dlatego, jeśli jesteśmy zainteresowani pogłębieniem naszej praktyki jogi, warto skonsultować się z profesjonalistą, który pomoże nam w tym procesie.

Ćwiczenie jogi to także skupienie uwagi na oddechu i świadomość ciała podczas wykonywania asan.
Harmonijna praktyka jogi obejmuje równowagę między ciałem, umysłem i duchem. To świadome łączenie asan (pozycji), pranajamy (kontroli oddechu) i medytacji, aby zbudować integralną praktykę. W tym kontekście harmonia oznacza również szacunek dla własnego ciała, słuchanie jego sygnałów i postępowanie zgodnie z własnym tempem rozwoju.

W jodze, praktyka ciała jest często łączona z świadomością emocji. Poprzez asany (pozycje ciała), pranajamę (kontrola oddechu) i medytację, praktykujący mogą dostrzec połączenie między ciałem a emocjami. Świadomość oddechu i skoncentrowanie na ciele mogą pomagać w rozpoznawaniu i zarządzaniu emocjami, co przyczynia się do równowagi psychicznej i fizycznej.🌟💭

Pozycje odwrócone

Stanie na głowie, zwane także sirsasana, to zaawansowana pozycja w praktyce jogi. Ta asana rozwija siłę, równowagę i skupienie.

Świeca w jogi, zwana salamba sarvangasana, to pozycja, w której ciało podtrzymywane jest przez ramiona, a noga znajduje się nad głową. Ta asana rozwija siłę w ramionach, szyi i plecach, jednocześnie stymulując krążenie krwi.

Dłuższe czasy

Będzie to znowu warsztat 3,5 godzinny, aby spokojnie można było przejść przez większą liczbę pozycji. Na normalnych zajęciach 1,5 godzinnych czy nawet niedzielnych 2 godzinnych często chciałoby się jeszcze coś porobić. Czujemy niedosyt, gdy mija czas zajęć.

Do praktyki jogi jest potrzebny niesłabnący entuzjazm🔥 i jednocześnie pokora🐢 w pokonywaniu swoich ograniczeń. I jedno i drugie można pogłębiać na dłuższych zajęciach 3,5 godzinnych. Wykonując więcej pozycji, wykonując je dłużej i również bardziej zaawansowane budzimy żar do praktyki.

Z drugiej strony praktyka przez 3,5 godziny może nam powiedzieć, że dla nas to w tym momencie za dużo i musimy wyjść z jakiejś pozycji i zrobić łatwiejszą. To ćwiczy naszą cierpliwość 🐌 i pokorę. Nie poddajemy się i idziemy dalej. Koncentrujemy się na robieniu, a nie na zrobieniu. Ostatecznie to budzi naszą świadomość.

Takie dłuższe zajęcia i do tego dwa razy dziennie jako uczeń 12 krotnie przechodziłem razem z Iwoną np. we Francji u Faeqa Birii w Blacon, a później w La Chaise Dieu. Wiem jak działa taka skumulowana 7 dniowa czy nawet 10 dniowa praktyka.

Czas i miejsce

Omśrodek Hatha Jogi, 25 lutego 2024 niedziela godz. 17:00-20:30. Aby zachować charakter pracy liczba uczestników jest ograniczona do 17. Nie mogą dołączyć osoby początkujące. Wymagam  stania na głowie (może być pod ścianą), stania na rękach i świecy co najmniej 10 minutowej. Zapraszam wszystkich dłużej ćwiczących joginów, również z innych szkół jogi , w tym nauczycieli (ale nie z 2p.) do wspólnej praktyki.

Koszt

Warsztat jest odpłatny - 150 zł. Osoby posiadające ważny karnet Omśrodka 120 zł.  Zapisy w szkole lub przez formularz tutaj: https://kursy.hathajoga.pl/produkt/warsztat-intensywnej-praktyki-jogi/

 

Zapraszam do praktyki i doświadczania siebie,

Leszek Kawa

Ps. Jak ktoś mnie nie zna, to więcej o mnie tutaj

Cakrabandhasana2048

Szkolenie nauczycielskie jogi

 Przeczytaj informacje. Potem wypełnij formularz i czekaj na kontakt od nas.

certyfikat złoty

Informacje

Jeśli marzysz o uczeniu jogi i szukasz miejsca, gdzie mógłbyś spełnić swoje marzenia, to do dzieła. Przyjmujemy głównie własnych uczniów dlatego, że ich lepiej znamy. Nie skreślamy jednak osób z innych szkół. Wywiad będzie tylko dłuższy.

Szkolenie prowadzą Leszek i Iwona Kawa.

Uczymy jogi od 1994 roku, wyszkoliliśmy już wielu nauczycieli. Uważamy, że uczenie jogi jest misją i trzeba się do niej dobrze przygotować. Kursy przez internet na instruktora jogi, kursy online nawet ze zjazdami od czasu do czasu nie wystarczą. Konieczny jest osobisty, systematyczny i dłuższy kontakt z nauczycielem.

Dlatego oferujemy 6 miesięczne szkolenie w skład którego wchodzi:

 1.  Asystowanie na zajęciach dla początkujących 2 razy w tygodniu, potem po pewnym czasie uczenie jogi z pomocą nauczyciela - jest to najważniejsza część szkolenia.
 2.  Praktyka jogi na zajęciach co najmniej trzy razy w tygodniu, własna w grupie oraz w domu.
 3.  Udział w warsztatach wyjazdowych - co najmniej jeden tygodniowy w ciągu roku.
 4.  Studiowanie literatury. Podajemy zakres polecanej lektury.

Koszt szkolenia

Jest to 1600 zł miesięcznie lub 4650 zł kwartalnie lub 9000 zł za całość z góry. Jeśli nie dysponujesz takim budżetem, to część kwoty albo nawet całość możesz odpracować w Omśrodku (uczenie jogi przez pewien czas - co de facto jest dalszą częścią szkolenia, prace biurowe, sprzątanie, naprawy i inne). Szczegóły do ustalenia.

Po zakończeniu szkolenia wydajemy (na życzenie) certyfikat ukończenia szkolenia na nauczyciela hatha jogi.

Pozostałe informacje otrzymasz w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

Jeśli czujesz powołanie, to wypełnij formularz

zapisz_sie Zajęcia - Ośrodek Hatha Jogi

Zapraszamy serdecznie,

Iwona i Leszek

Wyszkoleni nauczyciele

Nauczyciele przez nas wyszkoleni, którzy wyjechali z Warszawy lub uczą gdzieś indziej

Ewelina Szafarz Uniejów
certyfikat złoty Ewelina Szafarz

 

 

Ewa Kołaczyńska Warsztat Joga Starachowice

certyfikat złoty Ewa Kołaczyńska

 Monika Mateńko

certyfikat złoty Monika Mateńko

Po zakończeniu szkolenia Monika napisała komentarz.

 Monika Matenko komentarz

 

Mirosław Woźniak

certyfikat złoty Miroslaw Wozniak

Bartłomiej Stefańczyk

certyfikat złoty 05 Bartłomiej Stefańczyk

 

 

Jeśli chciałbyś się znaleźć na tej liście, to zapisz się na szkolenie na nauczyciela jogi. Jeśli jesteś przez nas wyszkolony, to proszę napisz o tym w info, gdzie obecnie uczysz. Po weryfikacji dodamy Cię do listy.

REGULAMIN dla posiadaczy kart Medicover Sport

 

 

Regulamin uczestnictwa w zajęciach jogi organizowanych przez Omśrodek Hatha Jogi zwanego dalej „Omśrodek” dla posiadaczy ważnych kart Medicover Sport.


1. Omśrodek umożliwia posiadaczom karty Medicover Sport uczestnictwo w wybranych zajęciach z oferty szkoły, obejmujących 8 (dla osób początkujących) lub więcej zajęć w miesiącu kalendarzowym dla danego karnetu. Decydując się na uczestnictwo w wybranym zajęciach, posiadacz karty Medicover Sport deklaruje swoją regularną obecność średnio 2 razy w tygodniu na wybranych przez siebie zajęciach w ramach odpowiedniego karnetu.
2. Konieczna jest rejestracja i zapisy na konkretne zajęcia przez Strefę Klienta: https://hathajoga-warszawa-cms.efitness.com.pl/kup-karnet
3. Posiadacz karty Medicover Sport jest uprawniony do uczestnictwa w 1 zajęciach dziennie.

Asana Guidelines 8 rules

 1. Use comfortable cloth (no belts, jewelry, etc.).
 2. Practice with empty bladder, stomach. Meal at least 2 h before class.
 3. Follow teacher’s instruction.
 4. Breathe through your nose.
 5. Your body is active but the and should remain watchful, alert and still.
 6. Yoga poses are not gymnastic exercises. They are positions that create energy patterns. Remain aware & observe yourself both internally and externally.
 7. Yoga is a discipline. It's a personal experience and not in any way competitive with other or with yourself.
 8. Yoga practice can be a great energy management tool through which you can create health and longevity.

Iwona

 

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.